KasaPopara

F1,Music,Software,Clips,Fun,Games & Everything What You Need
 
HomeCalendarGalleryПрашања/ОдговориБарајРегистрирајте сеЧленовиЧленски групиВлез

Share
 

 Najbrza domasna internet vrska vo svetot

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Број на мислења : 181
Localisation : In The Middle of Nowhere
Registration date : 2007-06-22

Najbrza domasna internet vrska vo svetot Empty
ПишувањеПредмет: Najbrza domasna internet vrska vo svetot   Najbrza domasna internet vrska vo svetot Icon_minitimeСре Jул 18, 2007 7:14 am

Цитат :
Госпоѓата Лотберг, 75-годишна старица од Шведска е гордата
сопственичка на 40-гигабајт врска, најбрза интернетска конекција
некогаш инсталирана во приватен дом.
Молскавично брзата интернетска врска на госпоѓата Лотберг и ја
инсталирал Питер Лотберг, гуруто за оптичка мрежа кој воедно е и нејзин
син. Питер е инаку вработен во Сиско, најпознатиот производител на
опрема за компјутерски мрежи на светот.
Благодарејќи на неговиот труд, госпоѓата Лотберг во теорија на
својот компјутер би можела да преземе комплетно DVD за само 0,14
секунди, додека за HD-DVD би и требале 3 секунди. Овие брзини би биле
остварливи во случај госпоѓата Лотберг, освен молскавичнат интернетска
врска да има и ѕверски јак компјутер кој би бил во состојба податоците
да ги запишува со оваа брзина.
Куќата на госпоѓа Лотберг со оваа ултрабрза врска не е опремена само
поради љубовта која кон неа ја чувствува синот Петар, туку и за да се
промовира вградувањето на оптички интернетски врски во приватните
домови.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://rapidnet.macedonianforum.net
 
Najbrza domasna internet vrska vo svetot
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
KasaPopara :: Internet,Computers & Technology :: Internet-
Отиди до: