KasaPopara

F1,Music,Software,Clips,Fun,Games & Everything What You Need
 
HomeCalendarGalleryПрашања/ОдговориБарајРегистрирајте сеЧленовиЧленски групиВлез

Share
 

 EXIT 07

Go down 
АвторПорака
Don_Kihot
Medium Member
Medium Member
Don_Kihot

Male
Број на мислења : 37
Localisation : In The Middle od Nowhere!
Registration date : 2007-07-10

EXIT 07 Empty
ПишувањеПредмет: EXIT 07   EXIT 07 Icon_minitimeЧет Jул 12, 2007 3:18 am

EXIT 07 Exit_010 Тврдината во Нови Сад од денеска (четврток) до 15 јули, по седми пат ќе биде место каде ќе се соберат голем број познати светски музички имиња...

Култниот бенд Продиџи, Бисти Бојс, Роберт Плант - легендарниот пејач на групата Лед Цепелин, раперот Снуп Дог, Роџер Санчез се само дел од веќе договорените имиња кои ќе настапат на главната сцена.

Таму ќе биде и британското денс-дуо Гроове Армада, еден од највлијателните панк бендови Тхе Бусинесс, како и новосадскиот култен бенд "Обојени Програм".

Ова се само дел од 600-те музичари кои ќе настапат на 25-те бини. Македонски изведувачи годинава нема, но ќе има голем број Македонци кои ќе бидат дел од четиридневните журки.

Во фестивалскиот камп на брегот на Дунав сите места се пополнети и има пристигнато 10.000 луѓе од сите страни на светот, Англија, Франција, Австралија, Јамајка...

Да се надеваме дека и овој Exit ќе помине во најдобар ред, со многу добри журки, и супер задоволни посетители!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
EXIT 07
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
KasaPopara :: Kultura :: Nastani-
Отиди до: